Additional information
| Weight | 0.350 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand Name | LBP-BAIPING |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Polyester Acrylic |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Slim |
| Sleeve Length(cm) | Short (4 – 16 Inch) |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Lightweight (Fabric Weight < 120 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | NONE |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | Short (4 – 16 Inch) |
| Material | POLYESTER, COTTON |
| Gender | Women |
| Model Number | Cardigan Sweater Women |
| Collar | Button Up Collar |
| Pattern | Loose-fitting |
| Release Date | Spring 2025 |
| Percentage of Material | 71%-80% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"84", "inch":"33.07"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"88", "inch":"34.65"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"92", "inch":"36.22"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"96", "inch":"37.80"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"100", "inch":"39.37"}, "size":"XXL", "vid":4182}, {"length":{"cm":"104", "inch":"40.94"}, "size":"XXXL", "vid":4183}]} |







Reviews
There are no reviews yet.