Additional information
| Weight | 0.600 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Brand Name | loribindwood |
| Closure Type | Zipper |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | 100%cashmere |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Office Lady |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Thick |
| Decoration | Zippers |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | CASHMERE |
| Gender | Women |
| Collar | Turtleneck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Percentage of Material | 95% above |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |






Reviews
There are no reviews yet.