Additional information
| Weight | 0.580 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Brand Name | MINISO |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Polyester fiber |
| Pattern Type | Anime |
| Fit Type | Slim |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Y2k |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | All Season |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | NONE |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | Wool, POLYESTER, Cotton |
| Gender | Women |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | A-straight |
| Release Date | Autumn 2024 |
| Percentage of Material | 95% above |
| Yarn Thickness | Fine yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Name | Sanrios Pompompurin Knitted sweater |
| size | as shown |
| Feature1 | cartoon shape |
| Feature2 | soft and comfortable |
| Feature3 | Good looking |
| Feature4 | fashionable and versatile |







Reviews
There are no reviews yet.