Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 30 × 5 cm |
| Brand Name | NONE |
| Closure Type | Zipper |
| Elasticity | High Strecth |
| Sleeve Style | Puff Sleeve |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Nylon |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | All Season |
| Fabric Weight | Lightweight (Fabric Weight < 120 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | NONE |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | Nylon, COTTON |
| Gender | Women |










Reviews
There are no reviews yet.