Additional information
| Weight | 0.250 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 17 × 19 cm |
| Brand Name | hirigin |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Decoration | Lace-Up |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Age | 25-35 Years |
| Material | COTTON, POLYESTER |
| Fabric Weight | Lightweight (Fabric Weight < 120 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| whether full opening | No |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Hooded | Yes |
| Fabric Type | Broadcloth |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | |
| Style | Streetwear |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Weight | 680g |
| Release Date | Autumn 2024 |
| Clothing Patterns | Loose |
| Gender | Women |
| Clothing Length | regular |
| Item Type | HOODIES |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Model Number | Women Sweatshirts |
| Type | ZIP-UP |
| Fabric content | 96% and above |
| Collar | Hooded |
| Liner Type | None-Liner |
| Material Composition | synthetic fiber |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |











Reviews
There are no reviews yet.