Additional information
| Weight | 0.160 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 10 cm |
| Brand Name | HIKIGAWA |
| Closure Type | Single Breasted, Single Breasted |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Acrylic |
| Pattern Type | Floral |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | High Street |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Spring/Summer |
| Fabric Weight | Lightweight (Fabric Weight < 120 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Button |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | Short (4 – 16 Inch) |
| Material | Acetate, POLYESTER |
| Gender | Women |
| Model Number | 11L741 |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | SLIM |
| Release Date | Summer 2025 |
| Percentage of Material | 30% below |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| cardigan mujer kardigan | cropped cardigan |
| oversized cardigan | knitted cardigan |
| cardigan femme | kardigany women |
| kardigan damski | korean style knit cardigan |
| cardigan mujer verano | pull femme nouveaute |
| y2k aesthetic | fairy |
| grunge | harajuku |











Reviews
There are no reviews yet.