Description
Foot length 22.1-23(cm) = Size 35/36
Foot length 23.1-24(cm) = Size 37/38
Foot length 24.1-25(cm) = Size 39/40





























About the choose of size. Foot length 22.1-23(cm) = Size 35/36 Foot length 23.1-24(cm) = Size 37/38 Foot length 24.1-25(cm) = Size 39/40
Foot length 22.1-23(cm) = Size 35/36
Foot length 23.1-24(cm) = Size 37/38
Foot length 24.1-25(cm) = Size 39/40





























| Weight | 0.457 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 25 × 12 cm |
| Brand Name | rimocy |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Super High (8CM – Up) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 3-5cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Gladiator |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Origin | Mainland China |
| Upper Material | EVA |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Closure Type | Slip-On, Slip-On |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Covered |
| Fit | True to Size |
| Style | LEISURE |
| Lining Material | NONE |
| Model Number | J4883 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Platform |
| Insole Material | EVA |
| heel type | high heels/wedges/chunky bottom |
| season | summer/spring |
| occasion | daily/driving/hiking/shopping/school |
| shoes type | wedges sandals/chunky platform sandals |
| shoes item | women's sandals 2024/wedge heel slippers |
| size | 35-36/37-38/39-40 |
| top shape | open toe |
| color | black/white/khaki |
| heel high | 8cm |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"35-36", "vid":-1}, {"length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"37-38", "vid":-2}, {"length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"39-40", "vid":-3}, {"length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"41-42", "vid":-4}, {"length":{"cm":"27", "inch":"10.63"}, "size":"43-44", "vid":-5}, {"length":{"cm":"28", "inch":"11.02"}, "size":"45-46", "vid":-6}]} |
Reviews
There are no reviews yet.