Description












| Weight | 0.113 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 27 × 2 cm |
| Brand Name | NONE |
| Sleeve Length(cm) | Short (4 – 16 Inch) |
| Style | Casual, Minimalist Office Style, Intellectual Polished Style, Basic Layering Style, Pure & Sexy Edgy Style |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Spring/Summer |
| Clothing Length | regular |
| Decoration | NONE |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Fabric Type | Polyester Fiber |
| High-concerned chemical | None |
| Material | POLYESTER |
| Pattern Type | Solid |
| Fit | True to Size |
| Pattern Them | Classic Style |
| Tops Type | TEES |
| Release Date | Spring 2026 |
| Weight | 161g—180g |
| Festival | Valentine's Day |
| Item Type | tops |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Gender | Women |
| Collar | O-Neck |
| Occasion | Office |
| Fit Type | regular |
| Pattern | Solid Color (No Print, Minimalist Basic Style) |
| Occasions | Office Commute, Business Meetings, Daily Streetwear, Dates, Light Social Occasions |
| Keywords | white mock neck cap sleeve top, standard size slim bodysuit layering top, minimalist office mock neck t shirt, intellectual polished basic top, tummy concealing slim bodysuit, pure & sexy edgy cap sleeve blouse, office layering white bodysuit, versatile daily mock neck top, date sexy slim t shirt, standard size stretch knit bodysuit, premium basic top |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"80", "inch":"31.50"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"84", "inch":"33.07"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"90", "inch":"35.43"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"96", "inch":"37.80"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"102", "inch":"40.16"}, "size":"XXL", "vid":4182}]} |
Reviews
There are no reviews yet.