Additional information
| Weight | 0.210 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 3 cm |
| Brand Name | phumee |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Spring/Autumn |
| Clothing Length | Short (4 – 16 Inch) |
| Decoration | Lace |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | Flare Sleeve |
| Fabric Type | Lace |
| High-concerned chemical | None |
| Material | POLYESTER, Elastane |
| Pattern Type | Patchwork |
| Fit | True to Size |
| Tops Type | TEES |
| Release Date | Spring 2026 |
| Weight | 121g—140g |
| Item Type | tops |
| Gender | Women |
| Collar | Square Collar |
| Occasion | Music Festival |
| Model Number | AE487 |
| Fit Type | Slim |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"76", "inch":"29.92"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"80", "inch":"31.50"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"84", "inch":"33.07"}, "size":"L", "vid":361385}]} |











Reviews
There are no reviews yet.