Additional information
| Weight | 0.300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 3 cm |
| Brand Name | EOENKKY |
| Craft of Weaving | Knit |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Department Name | Women |
| pocket description | No Pocket |
| Blocking | seamless |
| Material | LYCRA, Nylon |
| Gender | Women |
| High-concerned chemical | None |
| Sleeve Length(cm) | Short (4 – 16 Inch) |
| Fit | True to Size |
| Sport Type | Yoga |
| Pattern Type | Solid |
| Feature | Anti-Pilling, Anti-Shrink, anti-wrinkle, Breathable, Quick Dry |
| pattern | solid color |
| color | White Grey, Chestnut, Navy Blue, Black, Jujube |
| size | S, M, L, XL |
| Lining composition | spandex |
| Lining composition content | 25% |
| Fabric name | Brocade ammonia fabric |
| applicable scenario | Running, fitness, sports trends, cycling sports, hiking and camping, dance |
| applicable population | Sports, fitness |
| applicable gender | female |
| function | breathable |
| Fabric composition content | 75% |
| Fabric composition | Nylon/Nylon |
| Suitable for the season | Summer, winter, spring, autumn |
| sleeve length | short sleeve |
| Clothing version | tight |
| margin of error | 1~3cm |











Reviews
There are no reviews yet.