Description
Foot length 22.1-23(cm) = Size 35/36
Foot length 23.1-24(cm) = Size 37/38
Foot length 24.1-25(cm) = Size 39/40

















































About the choose of size. Foot length 22.1-23(cm) = Size 35/36 Foot length 23.1-24(cm) = Size 37/38 Foot length 24.1-25(cm) = Size 39/40
Foot length 22.1-23(cm) = Size 35/36
Foot length 23.1-24(cm) = Size 37/38
Foot length 24.1-25(cm) = Size 39/40

















































| Weight | 0.507 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 24 × 12 cm |
| Brand Name | NONE |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Super High (8CM – Up) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 3-5cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Basic |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Origin | Mainland China |
| Upper Material | EVA |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Pattern Type | Animal Prints |
| Side Vamp Type | Covered |
| Fit | True to Size |
| Style | Novelty |
| Model Number | N5395 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Platform |
| Insole Material | EVA |
| heel type | high heels/wedges/chunky bottom |
| season | summer/spring/autumn |
| occasion | daily/driving/hiking/shopping/school |
| shoes type | wedges sandals/chunky platform sandals |
| shoes item | diy clogs platform sandals/chunky beach slippers |
| size | 35-36/37-38/39-40 |
| top shape | open toe |
| color | black/white/khaki/silver |
| heel high | 9cm |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"34", "BR":"33", "JP":"21.5", "UK":"2", "KR":"220", "MX":"22", "US":"4.5"}, "length":{"cm":"22", "inch":"8.66"}, "size":"34-35", "vid":18171428}, {"countrySizeMap":{"EU":"36", "BR":"34.5", "JP":"22.5", "UK":"3", "KR":"230", "MX":"23", "US":"5.5"}, "length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"36-37", "vid":201446567}, {"countrySizeMap":{"EU":"37", "BR":"36", "JP":"23.5", "UK":"4", "KR":"240", "MX":"24", "US":"6.5"}, "length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"38-39", "vid":201446563}, {"countrySizeMap":{"EU":"39", "BR":"37.5", "JP":"24.5", "UK":"5.5", "KR":"250", "MX":"25", "US":"7.5"}, "length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"40-41", "vid":201446566}, {"countrySizeMap":{"EU":"41", "BR":"38.5", "JP":"25.5", "UK":"6.5", "KR":"260", "MX":"26", "US":"9"}, "length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"42-43", "vid":201446564}, {"countrySizeMap":{"EU":"42", "BR":"40.5", "JP":"26.5", "UK":"7.5", "KR":"270", "MX":"27", "US":"10"}, "length":{"cm":"27", "inch":"10.63"}, "size":"44-45", "vid":201446565}]} |
Reviews
There are no reviews yet.