Additional information
| Weight | 0.580 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Sleeve Style | regular |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Brand Name | RUINAXIA |
| Craft of Weaving | Knit |
| Model Number | 0090 |
| Clothing Length | regular |
| Style | Office Lady |
| Material | Wool, Elastane, Viscose |
| Percentage of Material | 95% above |
| High-concerned chemical | None |
| whether full opening | Yes |
| Decoration | Tassel |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Thickness | Thick |
| Closure Type | Zipper |
| Season | Autumn/Winter |
| Origin | Mainland China |
| Gender | Women |
| Pattern Type | Solid |
| Collar | Turtleneck |
| Fabric Weight | Extra-Heavy (Fabric Weight > 320 g/m²) |
| Pattern | Loose-fitting |
| Age | Middle Age |
| CN | Zhejiang |
| Material Composition | Merino Wool |
| Fit Type | Regular Fit |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"96", "inch":"37.80"}, "size":"M(40-62.5kg)", "vid":-13}, {"length":{"cm":"104", "inch":"40.94"}, "size":"L(62.5-75kg)", "vid":-14}]} |











Reviews
There are no reviews yet.