Additional information
| Weight | 0.470 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 1 cm |
| Brand Name | SANWOOD |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | raglan sleeve |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Chemical fiber blends |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Button |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | Acrylic, POLYESTER |
| Gender | Women |
| Model Number | None |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | A-straight |
| Release Date | Autumn 2024 |
| Percentage of Material | 51%-70% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |











Reviews
There are no reviews yet.