Description












Heel Height:8cm
| Weight | 0.650 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 10 × 29 cm |
| Brand Name | LOSLANDIFEN |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Department Name | Adult |
| Origin | Mainland China |
| Upper Material | PU |
| Toe Shape | Pointed Toe |
| Outsole Material | TPR |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm, 0.6 inch |
| Heel Height | High (5CM – 8CM), 8cm |
| High-concerned chemical | None |
| Gender | Women |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Heel Type | Thin Heels |
| Whether waterproof | No |
| Pump Type | Basic |
| Style | Fashion |
| Fashion Element | Faux Fur |
| Season | Spring/Autumn |
| is_handmade | Yes |
| Pattern Type | Solid |
| Insole Material | EVA |
| Occasion | Office & Career |
| Model Number | 952-1XEY |
| Fit | True to Size |
| Closure Type | Slip-On |
| Lining Material | PU, PU |
| Item Type | Pumps |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22.1-22.5", "inch":"8.70-8.86"}, "size":"5", "vid":-25}, {"length":{"cm":"22.6-23.0", "inch":"8.90-9.06"}, "size":"6", "vid":-26}, {"length":{"cm":"23.1-23.5", "inch":"9.09-9.25"}, "size":"6.5", "vid":-27}, {"length":{"cm":"23.6-24.0", "inch":"9.29-9.45"}, "size":"7.5", "vid":-28}, {"length":{"cm":"24.1-24.5", "inch":"9.49-9.65"}, "size":"8.5", "vid":-29}, {"length":{"cm":"24.6-25.0", "inch":"9.69-9.84"}, "size":"9", "vid":-30}, {"length":{"cm":"25.1-25.5", "inch":"9.88-10.04"}, "size":"9.5", "vid":-31}, {"length":{"cm":"25.6-26.0", "inch":"10.08-10.24"}, "size":"10", "vid":-32}, {"length":{"cm":"26.1-26.5", "inch":"10.28-10.43"}, "size":"10.5", "vid":-51}, {"length":{"cm":"26.6-27.0", "inch":"10.47-10.63"}, "size":"11", "vid":-55}]} |
Reviews
There are no reviews yet.