Additional information
| Weight | 0.338 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 14 × 13 cm |
| Brand Name | NONE |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Decoration | NONE |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | 18-24 Years |
| Material | POLYESTER |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| whether full opening | No |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Hooded | Yes |
| Fabric Type | Nylon |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Style | Casual |
| Fit Type | Loose |
| Gender | Women |
| Item Type | HOODIES |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Model Number | CYXX020 |
| Collar | Hooded |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"98", "inch":"38.58"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"102", "inch":"40.16"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"106", "inch":"41.73"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"110", "inch":"43.31"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"114", "inch":"44.88"}, "size":"XXL", "vid":4182}, {"length":{"cm":"118", "inch":"46.46"}, "size":"XXXL", "vid":4183}]} |






Reviews
There are no reviews yet.