Description
Before purchasing, please check the size chart based on the length of your feet and choose the size you need Choose the size according to your foot length (don’t choose the size according to the usual size in your country!!!)


































Before purchasing, please check the size chart based on the length of your feet and choose the size you need Choose the size according to your foot length (don’t choose the size according to the usual size in your country!!!)


































| Weight | 0.359 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 20 × 8 cm |
| Brand Name | YEAE |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | Rubber |
| Heel Height | Super High (8CM – Up) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Cross-Strap |
| Upper fixing method | sticking |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | PU |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Back Counter Type | Cover Heel |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | True to Size |
| Style | Fashion |
| Heel Type | Wedges |
| Lining Material | PU |
| Closure Type | Buckle Strap |
| Model Number | Sandals |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Platform |
| Insole Material | PU |
| Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.