Description


































| Weight | 0.650 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Brand Name | RHJPEADL |
| Closure Type | Open Stitch |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Polyester |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Office Lady |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Extra-Heavy (Fabric Weight > 320 g/m²) |
| Thickness | Standard |
| Decoration | Spliced |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER |
| Gender | Women |
| Model Number | SW0335 |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Release Date | Summer 2025 |
| Percentage of Material | 71%-80% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
Reviews
There are no reviews yet.