Description


















| Weight | 0.650 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 18 cm |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Lining Material | PU |
| Boot Type | Basic |
| Shaft Material | PU |
| With or install Professional accessories | None |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Department Name | Adult |
| Outsole Material | Rubber |
| Upper Material | PU |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Shanghai |
| Season | Winter |
| Insole Material | PU |
| Upper fixing method | sticking |
| Heel Type | Square Heel |
| Whether waterproof | No |
| Whether with metal toe cap | No |
| Gender | Women |
| Boot Height | Ankle |
| Item Type | Boots |
| Fashion Element | Lace |
| Toe Shape | Pointed Toe |
| Closure Type | ZIP |
| Heel Height | High (5CM – 8CM) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| Style | LEISURE |
| is_handmade | Yes |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | 2024 |
| Fit | True to Size |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22", "inch":"8.66"}, "size":"34", "vid":-1}, {"length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"35", "vid":-3}, {"length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"36", "vid":-5}, {"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"37", "vid":-7}, {"length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"38", "vid":-9}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39", "vid":-11}, {"length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"40", "vid":-13}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"41", "vid":-15}, {"length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"42", "vid":-16}, {"length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"43", "vid":-17}, {"length":{"cm":"27", "inch":"10.63"}, "size":"44", "vid":-18}, {"length":{"cm":"27.5", "inch":"10.83"}, "size":"45", "vid":-19}, {"length":{"cm":"28", "inch":"11.02"}, "size":"46", "vid":-20}, {"length":{"cm":"28.5", "inch":"11.22"}, "size":"47", "vid":-21}, {"length":{"cm":"29", "inch":"11.42"}, "size":"48", "vid":-22}, {"length":{"cm":"29.5", "inch":"11.61"}, "size":"49", "vid":-23}, {"length":{"cm":"30", "inch":"11.81"}, "size":"50", "vid":-24}]} |
Reviews
There are no reviews yet.