Additional information
| Weight | 0.600 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand Name | MEILUOYAFAN |
| Closure Type | Open Stitch |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Other |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Office Lady |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Embroidery |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER |
| Gender | Women |
| Model Number | R2007 |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Release Date | Spring 2024 |
| Percentage of Material | 71%-80% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"120", "inch":"47.24"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"122", "inch":"48.03"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"124", "inch":"48.82"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"126", "inch":"49.61"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"128", "inch":"50.39"}, "size":"XXL", "vid":4182}]} |











Reviews
There are no reviews yet.