Description






















Size 36-37=Shoe Inner Length 23cm=Foot Length 22cm Size 38-39=Shoe Inner Length 24cm=Foot Length 23cm Size 40-41=Shoe Inner Length 25cm=Foot Length 24cm Size 42-43=Shoe Inner Length 26cm=Foot Length 25cm Size 44-45=Shoe Inner Length 27cm=Foot Length 26cm 1. For your comfortable wearing, please choose the size based on your foot length data […]






















| Weight | 0.153 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 18 × 10 cm |
| Brand Name | NONE |
| Upper Material | Corduroy |
| Closure Type | Pull On |
| High-concerned chemical | None |
| Heel Type | Flat with |
| Shoes Type | Home Cotton Shoes |
| Origin | Mainland China |
| Fashion Element | light |
| Department Name | Adult |
| Gender | Women |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| With Platforms | Yes |
| Insole Material | Fabric |
| Pattern Type | Solid |
| Fit | Smaller Than Usual |
| Upper fixing method | stitching |
| Model Number | Slippers |
| Style | LEISURE |
| Lining Material | NONE |
| Applicable Place | Indoor |
| Season | Winter |
| Item Type | slippers |
| Size | 36-37/38-39/40-41/42-43//44-45 |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"34", "BR":"33", "JP":"21.5", "UK":"2", "KR":"220", "MX":"22", "US":"4.5"}, "length":{"cm":"22", "inch":"8.66"}, "size":"36-37", "vid":201446567}, {"countrySizeMap":{"EU":"36", "BR":"34.5", "JP":"22.5", "UK":"3", "KR":"230", "MX":"23", "US":"5.5"}, "length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"38-39", "vid":201446563}, {"countrySizeMap":{"EU":"37", "BR":"36", "JP":"23.5", "UK":"4", "KR":"240", "MX":"24", "US":"6.5"}, "length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"40-41", "vid":201446566}, {"countrySizeMap":{"EU":"39", "BR":"37.5", "JP":"24.5", "UK":"5.5", "KR":"250", "MX":"25", "US":"7.5"}, "length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"42-43", "vid":201446564}, {"countrySizeMap":{"EU":"41", "BR":"38.5", "JP":"25.5", "UK":"6.5", "KR":"260", "MX":"26", "US":"9"}, "length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"44-45", "vid":201446565}]} |
Reviews
There are no reviews yet.