Additional information
| Weight | 0.150 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 15 cm |
| Brand Name | NONE |
| Closure Type | Open Stitch |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | cotton |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Short (4 – 16 Inch) |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Non-Woven |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | All Season |
| Fabric Weight | Lightweight (Fabric Weight < 120 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Criss-cross |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | Extreme Short |
| Material | COTTON, POLYESTER |
| Gender | Women |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | SLIM |
| Place Of Origin | China (mainland) |











Reviews
There are no reviews yet.