Additional information
| Weight | 0.450 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 26 × 2 cm |
| Brand Name | TOSSY |
| Closure Type | Open Stitch |
| Elasticity | High Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | POLYESTER |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Slim |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Spliced |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER |
| Gender | Women |
| Collar | O-Neck |
| Pattern | SLIM |
| Release Date | Autumn 2024 |
| Percentage of Material | 30% below |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"80-100", "inch":"31.50-39.37"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"80-104", "inch":"31.50-40.94"}, "size":"M", "vid":361386}]} |











Reviews
There are no reviews yet.