Additional information
| Weight | 0.176 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 16 × 9 cm |
| Brand Name | NONE |
| Closure Type | Open Stitch |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | cotton |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Spring/Summer |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Thin |
| Decoration | Lace-Up |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | Short (4 – 16 Inch) |
| Material | Viscose |
| Gender | Women |
| Model Number | CU008 |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Release Date | Spring 2026 |
| Percentage of Material | 51%-70% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Choice | yes |











Reviews
There are no reviews yet.