Description
















































































































































































| Weight | 0.209 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 15 × 8 cm |
| Brand Name | rimocy |
| Shoes Type | Bathroom Slippers |
| Applicable Place | Indoor |
| Upper Material | EVA |
| Closure Type | Pull On |
| Department Name | Adult |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Summer |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Heel Type | Flat with |
| Gender | Women |
| Item Type | slippers |
| Model Number | C2860-1 |
| Fashion Element | Shallow |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 3-5cm |
| Style | LEISURE |
| Insole Material | EVA |
| Pattern Type | Solid |
| Fit | True to Size |
| Lining Material | PU |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"36-37", "vid":-2}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"38-39", "vid":-4}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"40-41", "vid":-6}, {"length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"42-43", "vid":-16}, {"length":{"cm":"27.5", "inch":"10.83"}, "size":"44-45", "vid":-17}]} |
Reviews
There are no reviews yet.