Additional information
| Weight | 0.160 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Brand Name | TACVASEN |
| Sleeve Length(cm) | Short (4 – 16 Inch) |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Fujian |
| Season | Summer |
| Clothing Length | regular |
| Decoration | NONE |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Fabric Type | Broadcloth |
| High-concerned chemical | None |
| Material | POLYESTER, Polyester |
| Pattern Type | Gingham |
| Fit | True to Size |
| Pattern Them | Other |
| Tops Type | TEES |
| Release Date | Summer 2025 |
| Weight | 101g—120g |
| Festival | Carnivals |
| Item Type | tops |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Gender | Women |
| Collar | O-Neck |
| Occasion | Sports |
| Model Number | TS293 |
| Fit Type | regular |
| Size attetion | Focus on Size Chart, Different Item have different size |
| V-neck T-shirt females | High Quality Sports T-shirt |
| Womens Summer Running t-shirt | Womens Gym T-shirt |
| Womens Casual tshirt | womens jogger T-shirt |
| Quick Dry T-shirt for women | Womens Fitness Tshirts |
| Womens Hiking T-shirt | Women hiking T-shirt |
| Outdoor T-shirt | Casual wear |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"S", "inch":"S"}, "size":"CN M(US S)", "vid":-42}, {"length":{"cm":"M", "inch":"M"}, "size":"CN L (US M)", "vid":-43}, {"length":{"cm":"L", "inch":"L"}, "size":"CN XL (US L)", "vid":-44}, {"length":{"cm":"XL", "inch":"XL"}, "size":"CN 2XL (US XL)", "vid":-45}, {"length":{"cm":"2XL", "inch":"2XL"}, "size":"CN 3XL (US 2XL)", "vid":-46}]} |











Reviews
There are no reviews yet.