Description
Heels height 14cm
Platform height 4cm


















Summer Women Sandals Sexy Pumps Zipper Strap Stripper Pole Dance High Heels Peep Toe Platform Stilettos Lady Party Wedding Shoes Heels height 14cmPlatform height 4cm
Heels height 14cm
Platform height 4cm


















| Weight | 0.550 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 10 cm |
| Brand Name | LOSLANDIFEN |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | Genuine Leather |
| Heel Height | Super High (8CM – Up) |
| With Platforms | No |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Ankle Strap |
| Upper fixing method | straps bonding or molding |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Party |
| Upper Material | Patent Leather |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | True to Size |
| Style | Fashion |
| Heel Type | Thin Heels |
| Closure Type | Button |
| Lining Material | Genuine Leather |
| Model Number | 817-36VE |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Faux Fur |
| Insole Material | Rubber |
| heels height | 14cm |
| platform height | 4cm |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"35.5", "BR":"33.5", "JP":"22.5", "UK":"3", "KR":"230", "MX":"23", "US":"5.5"}, "length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"35", "vid":200000333}, {"countrySizeMap":{"EU":"36", "BR":"34.5", "JP":"23", "UK":"3.5", "KR":"235", "MX":"23.5", "US":"6"}, "length":{"cm":"23.0", "inch":"9.06"}, "size":"36", "vid":200000334}, {"countrySizeMap":{"EU":"37", "BR":"35", "JP":"23.5", "UK":"4", "KR":"240", "MX":"24", "US":"6.5"}, "length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"37", "vid":100010482}, {"countrySizeMap":{"EU":"38", "BR":"36", "JP":"24", "UK":"5", "KR":"245", "MX":"24.5", "US":"7"}, "length":{"cm":"24.0", "inch":"9.45"}, "size":"38", "vid":200000898}, {"countrySizeMap":{"EU":"38.5", "BR":"36.5", "JP":"24.5", "UK":"5.5", "KR":"250", "MX":"25", "US":"7.5"}, "length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39", "vid":200000364}, {"countrySizeMap":{"EU":"39", "BR":"37.5", "JP":"25", "UK":"6", "KR":"255", "MX":"25.5", "US":"8"}, "length":{"cm":"25.0", "inch":"9.84"}, "size":"40", "vid":100013888}, {"countrySizeMap":{"EU":"40", "BR":"38", "JP":"25.5", "UK":"6.5", "KR":"260", "MX":"26", "US":"9"}, "length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"41", "vid":100010483}, {"countrySizeMap":{"EU":"40.5", "BR":"38.5", "JP":"26", "UK":"7", "KR":"265", "MX":"26.5", "US":"9.5"}, "length":{"cm":"26.0", "inch":"10.24"}, "size":"42", "vid":200000337}, {"countrySizeMap":{"EU":"41.5", "BR":"40", "JP":"26.5", "UK":"7.5", "KR":"270", "MX":"27", "US":"10"}, "length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"43", "vid":200000338}, {"countrySizeMap":{"EU":"42", "BR":"40.5", "JP":"27", "UK":"8.5", "KR":"275", "MX":"27.5", "US":"10.5"}, "length":{"cm":"27.0", "inch":"10.63"}, "size":"44", "vid":100010487}]} |
Reviews
There are no reviews yet.