Description












































































































| Weight | 0.160 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Brand Name | Dozw |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Autumn/Winter |
| Clothing Length | regular |
| Decoration | NONE |
| Elasticity | High Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| Fabric Type | Broadcloth |
| High-concerned chemical | None |
| Material | COTTON, POLYESTER |
| Pattern Type | Solid |
| Fit | True to Size |
| Pattern Them | Other |
| Tops Type | TEES |
| Release Date | Summer 2025 |
| Weight | 161g—180g |
| Festival | Back to school season |
| Item Type | tops |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Gender | Women |
| Collar | Asymmetric |
| Occasion | Sports |
| Model Number | DF-612 |
| Fit Type | Loose |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"164", "inch":"64.57"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"168", "inch":"66.14"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"172", "inch":"67.72"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"176", "inch":"69.29"}, "size":"XL", "vid":100014065}]} |
Reviews
There are no reviews yet.