Additional information
| Weight | 0.400 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 28 × 3 cm |
| Brand Name | CLOUD COTTON STORY |
| Gender | Women |
| Material | COTTON |
| Collar | V-Neck |
| Length | full length |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | |
| Origin | Mainland China |
| CN | Shandong |
| Sleeve Length(cm) | Three Quarter |
| Season | Summer |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Obscene Picture | No |
| Model Number | LLG-LHFT |
| Item Type | PAJAMAS |
| Material Composition | cotton |
| Sexually Suggestive | No |
| Thickness | Thin |
| Product category | Home wear |
| colour | White holy fruit |
| Main fabric content | 95 |
| Trouser length | Trousers |
| intended for | Lady |
| Size | M, L, XL |
| Time to market | Spring 2021 |
| Collar type | V-neck |
| Thick and thin | Thin section |
| Article number | Cloth and suits |
| Weaving | Plain |
| The name of the fabric | Cotton |
| Applicable scenarios | At home |
| Main fabric ingredients | Cotton |
| Neckline shape | V-neck |
| Applicable sex | female |
| function | Sleep, live at home, take a bath |
| Long sleeves | Seven sleeves |
| Suitable for the season | Summer, Spring and Autumn |
| style | Simple and natural |
| Error range | 2 cm |











Reviews
There are no reviews yet.