Description








































































| Weight | 0.29 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 15 × 10 cm |
| Brand Name | NONE |
| Shoes Type | Home Cotton Shoes |
| Applicable Place | Indoor |
| Upper Material | Cotton |
| Closure Type | Pull On |
| Heel Height | Low (1CM – 3CM) |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Item Type | slippers |
| Model Number | E1166 |
| Fashion Element | Ruffles |
| Department Name | Adult |
| Outsole Material | Rubber |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| Style | LEISURE |
| Insole Material | Plush |
| Pattern Type | Leopard |
| Fit | True to Size |
| Lining Material | Short Plush |
| color | white/yellow/green/pink/leopard brown/leopard gray/leopard beige/leopard pink/colour/black/blue/purple/burgundy/gray/Lotus root colour/black white/beige white/pink white |
| size | 36-37/38-39/40-41 |
| functionality | lightweight/anti-slip/wera-resistant/warm |
| shoes style | leisure slippers/indoor women slippers/warm slippers |
| heel type | flat heel |
| toe type | open toe/round toe |
| season | autumn/Winter |
| gender | women/womens/woman/ladies/mujer/famela |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"34-35", "vid":-1}, {"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"36-37", "vid":-2}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"38-39", "vid":-3}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"40-41", "vid":-4}, {"length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"42-43", "vid":-5}, {"length":{"cm":"27.5", "inch":"10.83"}, "size":"44-45", "vid":-6}]} |
Reviews
There are no reviews yet.