Additional information
| Weight | 1.300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 30 cm |
| Brand Name | Sanrio |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | knitting |
| Pattern Type | Cartoon |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual, Cute |
| Craft of Weaving | Non-Woven |
| Age | Junior |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Spring/Summer |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | Embroidery |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER |
| Gender | Women |
| Model Number | 166 |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | Loose-fitting, Cartoon |
| Release Date | Spring 2024 |
| Percentage of Material | 51%-70% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| ACG | Sanrios |
| Features | Comfortable |
| Sleeve shape | Long sleeves |











Reviews
There are no reviews yet.