Additional information
| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 20 × 3 cm |
| Brand Name | DAOHUAN |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER |
| Decoration | Bow |
| Collar | O-Neck |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | Non Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Casual |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Age | 18-24 Years |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Material Composition | Polyester |
| Pattern | SLIM |
| Percentage of Material | 31%-50% |
| Gender | Women |
| Model Number | DL4655 |
| Yarn Thickness | Regular yarn |











Reviews
There are no reviews yet.