Description








































































| Weight | 0.260 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 10 cm |
| Brand Name | Dozw |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Streetwear |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Autumn/Winter |
| Clothing Length | regular |
| Decoration | NONE |
| Elasticity | High Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| Fabric Type | Broadcloth |
| High-concerned chemical | None |
| Material | COTTON, POLYESTER |
| Pattern Type | Solid |
| Fit | True to Size |
| Pattern Them | Other |
| Tops Type | TEES |
| Release Date | Spring 2025 |
| Weight | 261g—280g |
| Festival | Back to school season |
| Item Type | tops |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Gender | Women |
| Collar | O-Neck |
| Occasion | Night Out |
| Model Number | DF-1915 |
| Fit Type | Loose |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"59", "inch":"23.23"}, "size":"S", "vid":-24}, {"length":{"cm":"60", "inch":"23.62"}, "size":"M", "vid":-25}, {"length":{"cm":"61", "inch":"24.02"}, "size":"L", "vid":-26}]} |
Reviews
There are no reviews yet.