Description
Welcome to our shop


NOTE: Please order your size according to your feet length, and compare the detail sizes with yours before you buy!!!

Color Show: Black
Heel Height : 9cm 7cm

























Welcome to our shop NOTE: Please order your size according to your feet length, and compare the detail sizes with yours before you buy!!! Color Show: Black Heel Height : 9cm 7cm
Welcome to our shop


NOTE: Please order your size according to your feet length, and compare the detail sizes with yours before you buy!!!

Color Show: Black
Heel Height : 9cm 7cm

























| Weight | 0.600 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 20 cm |
| Brand Name | BIGTREE |
| Dressing style | Formal Wear |
| Outsole Material | Rubber |
| Heel Height | Super High (8CM – Up), 9cm 7cm |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Basic |
| Upper fixing method | sticking |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Dress |
| Upper Material | PU |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Closure Type | Slip-On, Slip-On |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | True to Size |
| Style | ROME |
| Heel Type | Thin Heels |
| Lining Material | PU |
| Model Number | 2055 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Rivet |
| Insole Material | PU |
| Leather Style | Soft Leather |
| Package | Bubble Bag |
| Size | 34 35 36 37 38 39 40 |
| Popular element | Vogue, temperament, elegant, banquet, show thin, joker, water drill |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22", "inch":"8.66"}, "size":"3", "vid":152}, {"length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"4", "vid":153}, {"length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"5", "vid":698}, {"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"6", "vid":1394}, {"length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"7", "vid":3434}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"8", "vid":699}, {"length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"9", "vid":350262}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"10", "vid":1583}, {"length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"11", "vid":100010420}, {"length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"12", "vid":1663}]} |
Reviews
There are no reviews yet.