Description




































































































| Weight | 0.800 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Brand Name | Voesnees |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | Rubber |
| Heel Height | Super High (8CM – Up) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Basic |
| Upper fixing method | sticking |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Party |
| Upper Material | PU |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Department Name | Adult |
| Closure Type | Buckle Strap |
| Back Counter Type | Front & Rear Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | True to Size |
| Style | Sexy |
| Heel Type | Thin Heels |
| Lining Material | PU |
| Model Number | V028 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Cross-tied |
| Insole Material | Latex Foam |
| Season | Summer |
| color | as shown |
| size | 34-40 |
| Listing of the year season | 2025 |
| Fashionable element | Platform |
| gender | women |
| design | Model type |
| Place of Origin | Guangzhou, China (Mainland) |
| Heels Height | 14cm |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"6", "vid":1394}, {"length":{"cm":"24.6", "inch":"9.69"}, "size":"6.5", "vid":200000287}, {"length":{"cm":"25.2", "inch":"9.92"}, "size":"7", "vid":3434}, {"length":{"cm":"25.836", "inch":"10.17"}, "size":"7.5", "vid":200000288}, {"length":{"cm":"26.502", "inch":"10.43"}, "size":"8", "vid":699}, {"length":{"cm":"27.168", "inch":"10.70"}, "size":"8.5", "vid":200000289}, {"length":{"cm":"27.834", "inch":"10.96"}, "size":"9", "vid":350262}, {"length":{"cm":"28.5", "inch":"11.22"}, "size":"9.5", "vid":200000290}, {"length":{"cm":"29.166", "inch":"11.48"}, "size":"10", "vid":1583}, {"length":{"cm":"29.832", "inch":"11.74"}, "size":"10.5", "vid":200000291}, {"length":{"cm":"30.498", "inch":"12.01"}, "size":"11", "vid":100010420}, {"length":{"cm":"31.164", "inch":"12.27"}, "size":"11.5", "vid":200000292}, {"length":{"cm":"31.83", "inch":"12.53"}, "size":"12", "vid":1663}, {"length":{"cm":"32.496", "inch":"12.79"}, "size":"12.5", "vid":200000295}]} |
Reviews
There are no reviews yet.