Additional information
| Weight | 0.450 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |
| Brand Name | LBP-BAIPING |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER, COTTON |
| Decoration | NONE |
| Collar | Turn-Down Collar |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Casual |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Striped |
| Fit Type | Slim |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Autumn/Winter |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Age | 25-34 |
| Craft of Weaving | Knit |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Material Composition | Polyester Acrylic |
| Pattern | SLIM |
| Release Date | Spring 2025 |
| Percentage of Material | 81%-90% |
| Gender | Women |
| Model Number | Sweater Women's |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"88", "inch":"34.65"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"92", "inch":"36.22"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"96", "inch":"37.80"}, "size":"L", "vid":361385}, {"length":{"cm":"100", "inch":"39.37"}, "size":"XL", "vid":100014065}, {"length":{"cm":"104", "inch":"40.94"}, "size":"XXL", "vid":4182}, {"length":{"cm":"108", "inch":"42.52"}, "size":"XXXL", "vid":4183}]} |










Reviews
There are no reviews yet.