Description






























| Weight | 0.255 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 23 × 9 cm |
| Brand Name | NONE |
| Shoes Type | Bathroom Slippers |
| Origin | Mainland China |
| Closure Type | Pull On |
| Upper Material | FAUX FUR, EVA |
| Outsole Material | EVA |
| High-concerned chemical | None |
| Heel Type | Other |
| Applicable Gender | Neutral/Both male and female are acceptable |
| Sole material | EVA |
| function | ventilate, Non-slip |
| trendy elements | color blocking |
| Sole thickness | 3.5cm and above |
| Applicable population types | couple |
| style | flip-flops |
| sole technology | Injection shoes |
| Suitable Venues | house slippers |
| Product Category | Slippers/Home Shoes |
| slip resistance | middle |
| Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.