Description
Chest circumference Bust: 100 cm
Clothing length: 56 cm
Sleeve length: 62 cm













Chest circumference Bust: 100 cm Clothing length: 56 cm Sleeve length: 62 cm
Chest circumference Bust: 100 cm
Clothing length: 56 cm
Sleeve length: 62 cm













| Weight | 0.340 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Brand Name | dawndesslo |
| Closure Type | Open Stitch |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | raglan sleeve |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Acrylic, Nylon, PBT |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Vintage |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Hubei |
| Season | Autumn/Winter |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | Standard |
| Decoration | NONE |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | Extreme Short |
| Material | POLYESTER |
| Gender | Women |
| Collar | V-Neck |
| Percentage of Material | 31%-50% |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"100", "inch":"39.37"}, "size":"One Size", "vid":200003528}]} |
Reviews
There are no reviews yet.