Description












5cm (1.9 Inches) Heel Height 8 cm (3.1 Inches) Sole Width 7 cm (2.7 Inches) Shaft Height Heel shape: thin with Upper material: Synthetic Leather Upper For the season: spring, summer, autumn Sole material: composite












| Weight | 0.550 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 10 × 29 cm |
| Brand Name | LOSLANDIFEN |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Department Name | Adult |
| Origin | Mainland China |
| Upper Material | Patent Leather |
| Toe Shape | Pointed Toe |
| Outsole Material | TPR |
| With Platforms | No |
| Heel Height | Med (3CM – 5CM), 5cm |
| High-concerned chemical | None |
| Gender | Women |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Heel Type | Thin Heels |
| Whether waterproof | No |
| Pump Type | Basic |
| Style | Fashion |
| Fashion Element | Faux Fur |
| Season | Spring/Autumn |
| is_handmade | Yes |
| Pattern Type | Solid |
| Insole Material | PU |
| Occasion | Party |
| Model Number | 678-1PA |
| Fit | True to Size |
| Closure Type | Slip-On |
| Lining Material | PU |
| Item Type | Pumps |
| is_customized | Yes |
| Toe Style | Closed Toe |
| Heel Shape | Cone Heels |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Decorations | Plain |
| Process | Sewing |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22.1-22.5", "inch":"8.70-8.86"}, "size":"35", "vid":-1}, {"length":{"cm":"22.6-23.0", "inch":"8.90-9.06"}, "size":"36", "vid":-2}, {"length":{"cm":"23.1-23.5", "inch":"9.09-9.25"}, "size":"37", "vid":-3}, {"length":{"cm":"23.6-24.0", "inch":"9.29-9.45"}, "size":"38", "vid":-4}, {"length":{"cm":"24.1-24.5", "inch":"9.49-9.65"}, "size":"39", "vid":-5}, {"length":{"cm":"24.6-25.0", "inch":"9.69-9.84"}, "size":"40", "vid":-6}, {"length":{"cm":"25.1-25.5", "inch":"9.88-10.04"}, "size":"41", "vid":-7}, {"length":{"cm":"25.6-26.0", "inch":"10.08-10.24"}, "size":"42", "vid":-8}, {"length":{"cm":"26.1-26.5", "inch":"10.28-10.43"}, "size":"43", "vid":-35}, {"length":{"cm":"26.6-27.0", "inch":"10.47-10.63"}, "size":"44", "vid":-39}]} |
Reviews
There are no reviews yet.