Description




















































| Weight | 0.514 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 26 × 13 cm |
| Brand Name | rimocy |
| Dressing style | Formal Wear |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Super High (8CM – Up) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 3-5cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | EVA Injection Shoes |
| Upper fixing method | sticking |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | EVA |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Pattern Type | Leopard |
| Side Vamp Type | Covered |
| Fit | True to Size |
| Style | Fashion |
| Heel Type | Wedges |
| Lining Material | NONE |
| Closure Type | Slip-On |
| Model Number | C5513 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Platform |
| Insole Material | EVA |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"35-36", "vid":-1}, {"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"37-38", "vid":-2}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"39-40", "vid":-3}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"41-42", "vid":-4}, {"length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"43-44", "vid":-5}, {"length":{"cm":"27.5", "inch":"10.83"}, "size":"45-46", "vid":-6}, {"length":{"cm":"28.5", "inch":"11.22"}, "size":"47-48", "vid":-7}]} |
Reviews
There are no reviews yet.