Additional information
| Weight | 0.800 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 10 cm |
| Brand Name | Chin.Sweety |
| Closure Type | Single Breasted |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | polyester |
| Pattern Type | |
| Fit Type | Loose |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Summer |
| Fabric Weight | Heavyweight (Fabric Weight 220–320 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Decoration | NONE |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | regular |
| Material | POLYESTER |
| Gender | Women |
| Model Number | Women Knitted Sweater |
| Collar | V-Neck |
| Pattern | Loose-fitting |
| Release Date | Winter 2025 |
| Percentage of Material | 95% above |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |











Reviews
There are no reviews yet.