Description












































































































































































































































| Weight | 0.396 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 15 × 9 cm |
| Brand Name | hugcitar |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | One-Shoulder |
| Fabric Type | Chemical Fiber |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Slim |
| Silhouette | Trumpet / Mermaid |
| Neckline | Diagonal Collar |
| Decoration | Backless |
| Style | Casual |
| Dresses Length | Floor-Length |
| Material | POLYESTER, Elastane |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Spring/Summer |
| Closure Type | Pullover |
| Type | Neck-mounted |
| Material Composition | synthetic fiber |
| Waistline | empire |
| Sleeve Length(cm) | Sleeveless |
| Release Date | Summer 2025 |
| Profile Type | H |
| Model Number | D3312176A |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Gender | Women |
| Choice | yes |
C***n –
Surprisingly beautiful! Fits nicely and is easily tall girl friendly. I’m 5’5” and 158 lbs and the medium fits perfectly.
AliExpress Shopper –
Super soft and breathable, it’s also comfortable. The straps aren’t adjustable
I***r –
I love the dress .. not see through.
AliExpress Shopper –
It looks great and fits well looks like the picture
AliExpress Shopper –
Amazing dress!!!! Highly recommended!!!!! Order it it’s amazing and slimming
AliExpress Shopper –
This dress is beautiful! I would like to order more colors; it’s just like the photo.
J***k –
The dress looks very good, it is well sewn. The material is polyester (not see-through).
A***o –
In principle, the quality is good, beautiful color, but if you have large breasts, it hangs down. Before placing an order, make sure to try it on yourself.
R***a –
Beautiful and true to size. Still low quality material but fits great.
C***z –
I loved it, the scrunchie at the back makes the body look great. The fabric is very thin.
b***a –
It’s too cute and with the thread you can arrange it in different ways. I loved the fabric, everything is very cute.
H***n –
The dress is incredible, really very very cute, I’m 1.73 meters tall and wear size S, and it fits perfectly, 100% recommended.
S***a –
I loved it! I ordered size S and it fit perfectly! I’m 1.67m tall and my size is 24-26. You just need to use it with nipple patches and glue so that your boobs don’t come off.
J***o –
Great dress, highly recommended
К***а –
no words, I adore Aliexpress! A magnificent dress. Big thanks to the seller. The fabric is gorgeous, the dress looks much more expensive than its price. I recommend it to everyone, girls, it’s wonderful!
d***d –
Amazing ! Thank you!
d***d –
I’m very happy with my order. I will definitely be purchasing from this seller again soon! Thank you so much!
AliExpress Shopper –
The quality and price are top-notch! I thought it would be thinner and of lower quality material, but the fabric turned out to be nice, not see-through, and the seams are sturdy! Luckily, it arrived well-stitched with no defects! I took size M, and it matches the seller’s size chart! It arrived quickly and was securely packaged!