Description










Chart size: One Size: recommended weight: 40-60kg
| Weight | 0.085 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 3 cm |
| Brand Name | NONE |
| Closure Type | Open Stitch, Open Stitch |
| Elasticity | High Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| High-concerned chemical | None |
| Material Composition | Mesh |
| Pattern Type | Solid |
| Fit Type | Regular Fit |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | Knit |
| Age | Middle Age |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Spring/Summer |
| Fabric Weight | Lightweight (Fabric Weight < 120 g/m²) |
| Thickness | Standard |
| Decoration | NONE |
| whether full opening | Yes |
| Clothing Length | Short (4 – 16 Inch) |
| Material | POLYESTER, Acetate, Acrylic |
| Gender | Women |
| Model Number | SZWB035 |
| Collar | Scarf Collar |
| Festival | Back to school season |
| Pattern | SLIM |
| Release Date | Summer 2026 |
| Percentage of Material | 71%-80% |
| Yarn Thickness | Fine yarn |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.