Description
Please choose correct size according to clogs inner length !






























































Please choose correct size according to clogs inner length !
Please choose correct size according to clogs inner length !






























































| Weight | 0.500 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 24 × 13 cm |
| Brand Name | NONE |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Low (1CM – 3CM) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 3-5cm |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | EVA Injection Shoes |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | EVA |
| Upper coverage | Above the ankle but not to the knee |
| Gender | Women, Women Men |
| Department Name | Adult |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Covered |
| Fit | True to Size |
| Style | Concise |
| Heel Type | Flat with |
| Lining Material | NONE |
| Closure Type | Slip-On |
| Model Number | Scrub Clogs 5X06-02 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | light |
| Insole Material | EVA |
| Material | EVA |
| Color | 8 solid colors |
| Feature 1 | High Arch Clogs |
| Feature 2 | Non-slip, Breathable |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.