Description


































































































| Weight | 0.132 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 19 × 2 cm |
| Brand Name | dulzura |
| Season | Summer |
| Closure Type | Pullover |
| Fabric Type | Knitted |
| High-concerned chemical | None |
| Age | Middle Age |
| Craft of Weaving | Knit |
| whether full opening | No |
| Style | High Street |
| Material | Elastane, POLYESTER |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Fabric content | 91% (inclusive) – 95% (inclusive) |
| Decoration | NONE |
| Collar | Strapless |
| Material Composition | synthetic fiber |
| Pattern Type | Solid |
| Gender | Women |
| Silhouette | Sheath |
| Sleeve Length(cm) | Sleeveless |
| Dresses Length | Above Knee, Mini |
| Clothing Patterns | SLIM |
| Clothing Length | Short (4 – 16 Inch) |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Model Number | S258559A |
| Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"74-90", "inch":"29.13-35.43"}, "size":"S", "vid":-1}, {"length":{"cm":"78-94", "inch":"30.71-37.01"}, "size":"M", "vid":-2}, {"length":{"cm":"82-98", "inch":"32.28-38.58"}, "size":"L", "vid":-3}, {"length":{"cm":"70-86", "inch":"27.56-33.86"}, "size":"XS", "vid":-21}]} |
Reviews
There are no reviews yet.