Description

Welcom to GKTINOO, the shoes you buy here are made of genuine leather.

















Welcom to GKTINOO, the shoes you buy here are made of genuine leather. Size Chart size 5 = Foot Length 22.5 cm = China 35 size 6 = Foot Length 23 cm = China 36 size 6.5 = Foot Length 23.5 cm = China 37 size 7.5 = Foot Length 24 cm = China 38 […]

Welcom to GKTINOO, the shoes you buy here are made of genuine leather.

















| Weight | 0.524 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 10 cm |
| Brand Name | GKTINOO |
| Shoes Type | Slides |
| Applicable Place | Outside |
| Upper Material | Genuine Leather |
| Upper-Genuine Leather Type | Cow Leather |
| Closure Type | Pull On |
| Department Name | Adult |
| Outsole Material | Rubber |
| Heel Height | Med (3CM – 5CM) |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Summer |
| Upper fixing method | stitching |
| Heel Type | Wedges |
| Gender | Women |
| Lining Material | PU |
| Item Type | slippers |
| Model Number | 8032 |
| Fashion Element | CRYSTAL |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| Style | LEISURE |
| Insole Material | PU |
| Pattern Type | Mixed colors |
| Fit | True to Size |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22", "inch":"8.66"}, "size":"4", "vid":153}, {"length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"5", "vid":698}, {"length":{"cm":"23", "inch":"9.06"}, "size":"6", "vid":1394}, {"length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"6.5", "vid":200000287}, {"length":{"cm":"24", "inch":"9.45"}, "size":"7.5", "vid":200000288}, {"length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"8.5", "vid":200000289}, {"length":{"cm":"25", "inch":"9.84"}, "size":"9", "vid":350262}, {"length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"10", "vid":1583}, {"length":{"cm":"26", "inch":"10.24"}, "size":"11", "vid":100010420}, {"length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"12", "vid":1663}]} |
Reviews
There are no reviews yet.