Description
Gacimy Warm Fluffy Slippers For Women Winter 2024 New Waterproof Fur Fuzzy Outdoor Platform Slide Plush Women House Cotton Shoes


























Gacimy Warm Fluffy Slippers For Women Winter 2024 New Waterproof Fur Fuzzy Outdoor Platform Slide Plush Women House Cotton Shoes


























| Weight | 0.300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 30 cm |
| Brand Name | Gacimy |
| Shoes Type | Home Cotton Shoes |
| Applicable Place | Indoor |
| Upper Material | Faux leather |
| Closure Type | Pull On |
| Department Name | Adult |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Low (1CM – 3CM) |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Winter |
| Upper fixing method | sticking |
| Heel Type | Flat with |
| Gender | Women |
| Lining Material | Plush |
| Item Type | slippers |
| Fashion Element | Turned-over Edge |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| Style | Concise |
| Insole Material | Plush |
| Pattern Type | Animal Prints |
| Fit | True to Size |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"countrySizeMap":{"EU":"35", "BR":"33.5", "JP":"22", "UK":"2.5", "KR":"225", "MX":"22.5", "US":"5"}, "length":{"cm":"22.5", "inch":"8.86"}, "size":"36-37", "vid":201446567}, {"countrySizeMap":{"EU":"36", "BR":"35", "JP":"23", "UK":"3.5", "KR":"235", "MX":"23.5", "US":"6"}, "length":{"cm":"23.5", "inch":"9.25"}, "size":"38-39", "vid":201446563}, {"countrySizeMap":{"EU":"38", "BR":"36.5", "JP":"24", "UK":"5", "KR":"245", "MX":"24.5", "US":"7"}, "length":{"cm":"24.5", "inch":"9.65"}, "size":"40-41", "vid":201446566}, {"countrySizeMap":{"EU":"40", "BR":"38", "JP":"25", "UK":"6", "KR":"255", "MX":"25.5", "US":"8"}, "length":{"cm":"25.5", "inch":"10.04"}, "size":"42-43", "vid":201446564}, {"countrySizeMap":{"EU":"41", "BR":"40", "JP":"26", "UK":"7", "KR":"265", "MX":"26.5", "US":"9.5"}, "length":{"cm":"26.5", "inch":"10.43"}, "size":"44-45", "vid":201446565}]} |
Reviews
There are no reviews yet.