Additional information
| Weight | 0.300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 25 × 30 cm |
| Brand Name | Emperoe Goat |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | Wool |
| Decoration | NONE |
| Collar | O-Neck |
| Closure Type | None, Pullover |
| Elasticity | Medium Strecth |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Office Lady |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | Striped |
| Fit Type | Loose |
| Origin | Mainland China |
| CN | Hebei |
| Season | Autumn/Winter |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Age | 35-44 |
| Craft of Weaving | Knit |
| Fabric Weight | Heavyweight (Fabric Weight 220–320 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Material Composition | 100%WOOL |
| Pattern | Loose-fitting |
| Percentage of Material | 95% above |
| Gender | Women |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"95", "inch":"37.40"}, "size":"S", "vid":-1}, {"length":{"cm":"100", "inch":"39.37"}, "size":"M", "vid":-2}, {"length":{"cm":"105", "inch":"41.34"}, "size":"L", "vid":-3}, {"length":{"cm":"110", "inch":"43.31"}, "size":"XL", "vid":-4}, {"length":{"cm":"115", "inch":"45.28"}, "size":"XXL", "vid":-5}]} |










Reviews
There are no reviews yet.