Description




























































| Weight | 0.290 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 15 × 6 cm |
| Brand Name | MLCRIYG |
| Dressing style | other |
| Outsole Material | Cork |
| Heel Height | Flat (≤1cm) |
| With Platforms | No |
| High-concerned chemical | None |
| Sandal Type | Ankle-Wrap |
| Upper fixing method | stitching |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | CANVAS |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | Adult |
| Closure Type | Elastic Band |
| Back Counter Type | Back Strap |
| Pattern Type | Solid |
| Side Vamp Type | Open |
| Fit | True to Size |
| Style | Concise |
| Heel Type | Flat with |
| Lining Material | CANVAS |
| Model Number | 889552 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Cross-tied |
| Insole Material | HEMP |
Reviews
There are no reviews yet.