Additional information
| Weight | 0.800 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 10 cm |
| Brand Name | Chin.Sweety |
| whether full opening | No |
| Clothing Length | regular |
| Material | COTTON |
| Decoration | NONE |
| Collar | round neck |
| Closure Type | Pullover |
| Elasticity | Slight Strech |
| Sleeve Style | regular |
| Style | Casual |
| High-concerned chemical | None |
| Pattern Type | |
| Fit Type | Regular Fit |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | All Season |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Age | 25-34 |
| Craft of Weaving | Tatting |
| Fabric Weight | Medium (Fabric Weight 120–220 g/m²) |
| Thickness | STANDARD |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Pattern | Loose-fitting |
| Release Date | Spring 2026 |
| Gender | Women |
| Model Number | Vintage Striped Knitted Ski Sweater Women |
| Yarn Thickness | Regular yarn |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"86", "inch":"33.86"}, "size":"S", "vid":100014064}, {"length":{"cm":"90", "inch":"35.43"}, "size":"M", "vid":361386}, {"length":{"cm":"94", "inch":"37.01"}, "size":"L", "vid":361385}]} |











Reviews
There are no reviews yet.