Description
Eyriphy Thick Bottom Slippers Women Outdoor Beach Sandals Fashion Bathroom Slides Female Open Toe Slippers Cozy Soft Sole Shoes












Eyriphy Thick Bottom Slippers Women Outdoor Beach Sandals Fashion Bathroom Slides Female Open Toe Slippers Cozy Soft Sole Shoes












| Weight | 0.450 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 30 cm |
| Department Name | Adult |
| Brand Name | Eyriphy |
| Side Vamp Type | Open |
| Style | Concise |
| Fashion Element | light |
| Fit | True to Size |
| Platform Height | 3-5cm |
| Heel Type | Flat with |
| High-concerned chemical | None |
| Dressing style | other |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Upper Material | EVA |
| Origin | Mainland China |
| Gender | Women |
| Insole Material | EVA |
| Occasion | Casual |
| Pattern Type | Solid |
| Item Type | sandals |
| Sandal Type | Modern Sandals |
| Outsole Material | EVA |
| Lining Material | NONE |
| Heel Height | Med (3CM – 5CM) |
| With Platforms | Yes |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
| size_info | {"sizeInfoList":[{"length":{"cm":"22.5-23", "inch":"8.86-9.06"}, "size":"36-37", "vid":-1}, {"length":{"cm":"23.5-24", "inch":"9.25-9.45"}, "size":"38-39", "vid":-2}, {"length":{"cm":"24.5-25", "inch":"9.65-9.84"}, "size":"40-41", "vid":-3}]} |
Reviews
There are no reviews yet.